برنامه ریزی سانترال کارین

نمایندگی دوربین مداربسته در تهران
اکتبر 22, 2018
تلفن سانترال ایرانی کارین
اکتبر 31, 2018
یکی از مراکز پرکاربرد در کشور ، مرکز تلفن ایرانی به نام کارین است که با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه در بسیاری از ادارات ، ارگانهای دولتی و بسیاری از بیمارستانها در انواع کوچک و بزرگ یافت میشود که از طریق برنامه ریزی که در زیر به آن اشاره میکنیم میتوانید برنامه ریزی سانترال کارین خود را براحتی انجام دهید  .

برنامه ریزی سانترال کارین

مرکز تلفن کارین یک دستگاه کاملا کامپیوتری و ایرانی با مزایا و قابلیتهای بسیاری بوده و مبتنی بر تکنولوژی پیشرفته IP-Based میباشد .

سیستم سانترال کارین یک مرکز تلفن کامپیوتری است که با بهره گیری از میکروپروسسورها جهت کنترل سیستم ، سوئچینگ و مدارات مجتمع با قدرت مصرفی بسیار کم ، جهت ارتباطات تلفن داخلی و کامپیوتری طراحی شده و درحقیقت ، جوابگوی عالی ارتباطات پیچیده امروز و تکنولوژی فردا خواهد بود .

شرکت کارین جهت برنامه ریزی سانترال های خود از یک کنسول اپراتوری استفاده میکند که یک مقدار از کیبورد کامپیوتر بزرگتر است و تعدادی کلید روی آن جهت برنامه ریزی خطوط شهری و داخلی قرار دارد که از طریق این کنسول ، برنامه ریزی سانترال کارین انجام میگیرد .

قبل از هر توضیحی این را بدانید که منظور از کنسول اپراتوری همان گوشی اپراتوری است که اپراتور یک سازمان یا شرکت با آن کار میکند .

در زیر به برخی از برنامه ریزی های سانترال کارین اشاره خواهیم داشت :

در ردیف پایین از سمت چپ به راست کلیدهای خط شهری قرار دارد ، یعنی در همان حین که برنامه ریزی میشوند بوق خط شهری سانترال کارین ، توسط این کلیدها شنیده میشود که با زدن این کلیدها به خط شهری پاسخ میدهید و پس از اینکه پاسخ خط را دادید و خواستید به یکی از داخلیها وصل کنید با فشردن مجدد همان کلید ، مشترک مورد نظر را پشت خط گذاشته که در این لحظه شما صدای بوق ممتد داخلی را میشنوید بعد از اینکه صدای زنگ را شنیدید با کلید قطع کن مشترک مورد نظر را به داخلی مورد نظرش انتقال میدهید و اگر بخواهید شماره شهری بگیرید باید یکی از کلیدهای روی کنسول کارین را فشاردهید و به محض شنیدن بوق شهری ، شماره خود را گرفته و به همان ترتیب که توضیح دادیم به داخلی مورد نظر متصل کنید که به این ردیف ، ردیف اول گویند ، با این کلیدها میتوانید به صورت دستی انتخاب کنید که دقیقا از کدوم خط شهری شماره گیری کنید مثلا با زدن کلید L1 و شماره گیری ۰۲ میتوانید با خط a2  شماره بگیرید .

پس برای دسترسی به بوق شهری سانترال کارین میتوانید یکی از کلیدهای a1 تا a8 را فشار دهید و شماره مورد نظر خود را بگیرید و دوباره همان کلید را فشار دهید تا کاربردر پشت خط قرار بگیرد و بعد از آن شماره داخلی مورد نظر خود را وارد کرده و بعد کلید قطع کن را بزنید تا خط منتقل گردد .

برای پاسخگویی خط مورد نظر که در حال زنگ خوردن است ، خط در حال زنگ خوردن را با فشار کلید مربوطه جواب دهید و باز هم کلید را فشار داده تا مشترک در پشت خط قرار بگیرد و بعد شماره داخلی درخواستی را شماره گیری کنید ودر انتها کلید انتقال یا قطع کن را بزنید .

در مدل های پایینتر کارین ، هر خطی به یک شماره مربوط میگردد و با هر شماره مشخصی که تماس گرفته شود به همان کلید مربوط به خودش زنگ میخورد که شماحتما باید همان کلید را فشار دهید مثلا اگر با خط ۳ که همان کلید است تماس گرفته شود شما باید همان کلید ۳ را فشار دهید و خط را جواب دهید .

همچنین در صورت شلوغ بودن خطوط ، شما می توانید به سرعت خط های مختلف را با یکبار فشاردادن و جواب دادن و یکبار فشاردادن و پشت خط نگه داشتن ، به خط بعدی بروید و همین کار را به ترتیب انجام دهید و به نوبت ، خط ها را HOLD و پاسخ دهید .

ردیف بعدی ، ردیف شیفت کردن روز و شب است که  همان کلید nt نامیده میشود به این صورت که در شروع ساعت کاری ، اپراتور با فشردن این کلید ، اختیار اپراتوری را به دست میگیرد و با تمام شدن ساعت کاری با یکبار دیگر فشردن این کلید زنگ تماسها از بیرون به جای مشخصی از دستگاه منتقل میگردند که معمولا در شیفت شب نگهبانهای سازمانها و ادارات درساعات غیر اداری ، تماسهارا پاسخ میدهند و میتوانند خطهارا به داخلیهای مربوطه متصل کنند و با زدن کلید قطع کن و گرفتن شماره داخلی مورد نظر ، خط را انتقال دهند .

جهت برنامه ریزی سانترال کارین کدهای زیر را وارد کنید :

 • فعال کردن نگهبان شب کد ۱۱NNN*
 • غیر فعال کردن نگهبان شب کد ۰۱NNN*
 • فعال کردن شماره گیری پالس یا تون کد۰۳NN#
 • غیر فعال کردن شماره گیری پالس یا تون کد ۰۴NN#
 • فعال کردن کارت تون کد۰۲NN#
 • غیر فعال کردن کارت تون کد ۰۲۰۰#
 • فعال کردن تعداد داخلیها کد ۰۰NNN*
 • فعال کردن دسترسی به خطوط شهری کد ۰۱NN#
 • کد دستیابی ۸   ۰۸NN*
 • کد دستیابی ۹   ۰۹NN*
 • تعیین تعداد خطوط شهری  ۰۰NN#
 • جهت شماره گیری پالس کد ۰۲۰۶#
 • جهت جانشین اپراتوری کد ۱۷NNN#
 • جهت فعال کردن تایمر خطوط شهری کد۲۲NNN*
 • جهت غیر فعال کردن تایمر خطوط شهری کد ۲۳NNN*
 • جهت فعال کردن پاسخ به خطوط از داخلی دیگر کد ۱۴NNN*
 • جهت غیر فعال کردن پاسخ به خطوط از داخلی دیگر کد ۱۵NNN*

امکانات کنسول برنامه ریزی کارین

 • پاسخگویی به مکالمات شهری وارده به داخلی مورد نظر
 • انتخاب هر خط شهری توسط کلید مربوطه
 • تکراراتوماتیک شماره گیری شهری هنگام مشغول بودن شماره مورد نظر بدون وقفه در انجام کار
 • برقراری مکالمات زنجیره ایی
 • برقراری ارتباط کنفرانس داخلیها با یکدیگر و با خط شهری
 • ارسال موزیک برای خطوط شهری و داخلیهای در حال انتظار
 •  برقراری سرویس شب

کیبورد برنامه ریزی کارین

کیبورد برنامه ریزی سانترال کارین به کنسول اپراتوری متصل میگردد که با اجرای کدهای مناسب ، آن را دریافت و علائم صوتی آن همراه با تصاویر صفحه نمایشگر LCD برنامه ریزی ساده ایی را برای مشترکین داخلی ، خطوط شهری و خطوط شب میسر میسازد ، در ضمن میتوان وضعیت برنامه ریزی قبلی را از سیستم خارج کرده و توسط صفحه نمایشگر LCD مشاهده نمود .
ارتباط با کامپیوتر ( صورتحساب ):
تلفن سانترال کارین ، مجهز به یک ترمینال سری از نوع RS232 می باشد که با اتصال یک کامپیوتر سازگار با IMB به این ترمینال میتوان کلیه اطلاعات مربوط به مکالمات ، کلاسبندی ، هزینه مکالمات و غیره را توسط این کامپیوتر دریافت و ضبط کرد و یا در نهایت توسط چاپگر آن را چاپ نمود .

قیمت برنامه ریزی سانترال کارین

کیفیت  و خدمات عالی روی قیمت برنامه ریزی سانترال کارین ، تاثیر بسزایی دارد که شرکت ارتباط گستران ، برنامه ریزی سانترال کارین را با کیفیتی عالی به شما عزیزان ارائه خواهد داد .

متخصصین شرکت ارتباط گستران ، قیمت حدودی برنامه ریزی سانترال کارین را به صورت رایگان به اطلاع شما عزیزان میرسانند تا در صورت تمایل برای همکاری بیشتر با آنها تماس حاصل فرمایید .

**لطفاجهت کسب اطلاعات بیشتر و یا برآورد هزینه ( قیمت ) باشرکت ارتباط گستران به شماره ۸۸۹۲۵۶۸۸-۰۲۱ و شماره همراه ۵۹۰۰۵۹۸-۰۹۳۹ تماس حاصل فرمایید **

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *