تلفن سانترال چیست ؟

گوشی پاناسونیک ۷۷۳۰دست دوم
دسامبر 4, 2018
تلفن گویای کارین
دسامبر 5, 2018

اگر بخواهیم کلمه تلفن را تفسیر کنیم باید بگوییم که درواقع واژه تلفن به این معناتفسیرشده است که قابلیت انتقال صدا از نقاط دور و نزدیک به یکدیگر را داشته و درکل وسیله ایی می باشد که از زمانهای قدیم اختراع شده  و باعث ارتباط دو نفر از راههای دور و نزدیک و از طریق امواج الکتریکیی میباشد .

درحقیقت انسانها از زمانهای قدیم در پی ارتباط از طرق مختلف با یکدیگر بوده وهستند مانند : دود ،کبوتر نامه رسان وحالا هم تلفن ، اینترنت و …

لطفاجهت کسب اطلاعات بیشتر ویا برآورد هزینه (قیمت)با شرکت ارتباط گستران به شماره ۸۸۹۲۵۶۸۸-۰۲۱تماس حاصل فرمایید

تلفن سانترال چیست

تلفن سانترال در واقع به تلفنهایی گفته میشود که در شرکتها ، ادارات و مراکز دولتی و غیره به دلیل زیاد بودن کارکنان و سهولت در برقراری ارتباط ،استفاده میگردد .

دستگاه سانترال اصولا مانند یک مرکز مخابرات کوچک عمل میکند و امکانات و ویژگی های منحصر به فردی که یک سانترال دارد همه اشخاص را ملزم به استفاده از آن میکند .

مثلا اگر یک شرکتی دارای ۳ خط شهری و دارای ۱۲ کارمند باشد، ملزم به استفاده از سیستم سانترال میگردد سیستم سانترال از یک باکس مرکزی تشکیل شده است که به دیوار متصل میگردد و داخلیها روی گوشی اصلی یا همان گوشی اپراتوری برنامه ریزی میشوند ، مثلا داخلی ۱۰۱ مدیریت ، داخلی ۱۰۲ حسابداری ، داخلی ۱۰۳ IT  و …در اینصورت لازم به استفاده از تعدادی گوشی روی میز منشی نمیباشد و یا در اصل با استفاده از سیستم سانترال میتوانید شخصی که با شما تماس گرفته را پشت خط نگه داشته و از طریق دکمه هولد ، موزیکی برایش پخش گردد تا به داخلی مورد نظرش ارتباط داده شود ، در اینصورت هم کلاس کاریتان حفظ گردیده و هم شخص پشت خط ، خسته نمیشود .

از مشخصات دیگر تلفن سانترال ، دکمه کنفرانس آن می باشد ، یعنی اگرشخصی با شرکت شما تماس گرفت و با مدیریت مجموعه کار داشت و مدیریت داخل شرکت حضور نداشت شما میتوانید شماره مخاطب خود را گرفته و دکمه هولد را بزنید یعنی پشت خط گذاشته و مجددا روی خط اولیه برگردید و دکمه کنفرانس را بزنید تا دو نفر با هم صحبت کنند .

از مزایای دیگر سانترال میتوان به تلفن گویای آن اشاره نمود که با فعال کردن تلفن گویا شما دیگر نیازی به اپراتور انسانی نخواهید داشت .

ودر نهایت تلفن سانترال یعنی ، دسترسی آسان و بدون هزینه خطوط داخلی با یکدیگر

مراکز تلفن سانترال از چند دسته تشکیل شده است

  • دستگاه سانترال آنالوگ :

دستگاه سانترال آنالوگ ، نسل ابتدایی تلفن های سانترال میباشد که امکان خرابی در این نوع سیستم هابسیار زیاد است .

  • دستگاه سانترال هایبرید:

این سیستم به روز ترین و پیشرفته ترین سیستم سانترال کم ظرفیت پاناسونیک می باشد که تلفن سانترال مدل TES824پاناسونیک در این دسته قرار دارد که قابل ارتقا هم می باشد یعنی اگر کسی ۲ خط شهری و۷ نفر کارمند داشت باید کمترین ظرفیت سانترال مانند ۳۰۸ پاناسونیک را انتخاب کند که دارای ۳ خط شهری و ۸ خط داخلی می باشد و قابل ذکر است که این مدل قابل ارتقا تا ۸ خط شهری و ۲۴ خط داخلی هم می باشد .

  • دستگاه سانترال دیجیتال :

با ارتقای خطوط شهری و داخلی برای مراکز سانترال ، شما ملزم به تعویض سیستم خود با سیستم دیجیتال میگردید زیرا در ظرفیتهای بالا ،کل سیستم ها به دیجیتال تبدیل میشوند مثلا اگر کسی ۸ خط شهری و ۴۰ خط داخلی داشته باشد ، باید به سراغ سیستم tda100 یابالاتر برود مثلا اگر سانترال خودش سانترال کم ظرفیت پاناسونیک یا همان ۸۲۴ بود باید باز هم پاناسونیک ولی از نوع دیجیتالش یا همان TDA100  که قابلیت VOIP راهم دارد را انتخاب کند که هم قابلیت ارتقا داشته باشد و هم از گوشیهای دیجیتالیش میتوان استفاده کرد و هم از لحاظ امکانات ، بسیار بالاتر از ۸۲۴ میباشد .

مراکز سانترال تحت شبکه ( VOIP )

مراکز تلفن تحت شبکه ، آخرین تکنولوژی مراکز سانترال می باشند که در این تکنولوژی از شبکه های کامپیوتری استفاده گردیده است ، در مراکز تحت شبکه دیگر نیازی به کابلکشی تلفن نمی باشد زیرا از همان بستر شبکه های کامپیوتری استفاده میگردد .

چه نوع سانترالی را خریداری کنیم

درحال حاضر انواع مختلفی از سانترال در بازار ایران موجود می باشد مانند سانترال پاناسونیک ، سانترال ایرانی رهیاب ، سانترال ایرانی کارین ، سانترال ایرانی کاراتلفن و سانترال ایرانی پارس تلفن کارو … که در بین این همه سیستم سانترال ، پاناسونیک در رده اول قرار دارد و مورد استفاده همگان می باشد .

سانترال پاناسونیک خودش به ۴ دسته تقسیم میگردد .

سانترال پاناسونیکTES824

سانترال پاناسونیک TDA100

سانترال پاناسونیکTDA200

سانترال پاناسونیکTDA600

سانترال پاناسونیک TES824 که برای شرکتهای کوچک طراحی گردیده است .

سانترال پاناسونیکTDA100و TDA200 برای شرکتهای متوسط تا بزرگ طراحی گریده است که قابلیت گذاشتن کارت ip را هم دارا می باشند .

سانترال پاناسونیک  tda600  برای شرکتهای بزرگی که خطوط شهری و داخلی آنها خیلی زیاد است طراحی گردیده است .

زیرا ۶۴۰ خط شهری و ۱۰۲۴ خط داخلی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد ، در این مراکز شما میتوانید ازسیستم ipبراحتی استفاده نمایید .

شرکت فنی مهندسی ارتباط گستران نمایندگی مرکزی پاناسونیک در ایران ، افتخار دارد هر نوع سیستم سانترال را از نوع کم ظرفیت تا بالاترین ظرفیت با کیفیتی بی نظیر تقدیم شما عزیزان ارجمند نماید .

واحد مشاوره ، فروش ، خدمات و نصب شرکت ارتباط گستران همه روزه با کادری مجرب و حرفه ایی در خدمت شما عزیزان ارجمند می باشند.

قیمت تلفن سانترال

تلفن سانترال ، از لحاظ قیمت به چند دسته تقسیم میگردند:

  • کیفیت
  • نوع گارانتی
  • تست کامل سیستم
  • خدمات پشتیبانی عالی
    کیفیت ، گارانتی و خدمات پس از فروش عالی سیستم روی قیمت تلفن سانترال ، تاثیر بسزایی دارد که شرکت ارتباط گستران سیستم های خود را با یکسال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پشتیبانی بسیار عالی به شما عزیزان عرضه میدارد .

متخصصین شرکت ارتباط گستران ، قیمت حدودی تلفن سانترال را به صورت رایگان به اطلاع شما عزیزان میرسانند تا در صورت تمایل برای همکاری بیشتر با آنها تماس حاصل فرمایید .

لطفاجهت کسب اطلاعات بیشتر ویا برآورد هزینه (قیمت)با شرکت ارتباط گستران به شماره ۸۸۹۲۵۶۸۸-۰۲۱تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *