تلفن سانترال چیست

نصب تلفن سانترال پاناسونیک
سپتامبر 20, 2020
تعمیرات تلفن پاناسونیک در تهران
سپتامبر 24, 2020

احتمالا کلمه تلفن سانترال را زیاد شنیده ایید معمولا از دستگاه سانترال بیشتر برای شرکتها و مکانهای دولتی و تجاری استفاده میکنند .

تلفن سانترال چیست

دستگاهی که به وسیله آن خطوط شهری و داخلی با هم در ارتباط قرار میگیرند و تعداد زیادی خطوط را در خود جای میدهد را سانترال گویند .

سنترال یا همان سانترال ، دستگاهی است که از طریق آن چند خط داخلی و شهری به هم متصل میگردد و در حقیقت خطوط شهری را از خطوط داخلی جدا میکند که دارای قابلیتهای زیادی می باشد .

در محیطهایی مانند شرکت ها و مراکز های تجاری و دولتی چون از چند خط مختلف استفاده میکنند و هر خط هم به طور یقین به گوشی نیاز دارد و از طرفی هم نمیشود در یک میز چند گوشی تلفن استاده کرد هم بخاطر اینکه شلوغ میشود و هم به خاطر اینکه مدیریت خطها از طریق گوشیهای مختلف خیلی سخت است به همین دلیل از دستگاه سنترال یا همان سانترال استفاده میکنند تا از طریق یک گوشی بتوان همه خطوط را مدیریت کرد و هم اینکه روی میز از چند گوشی استفاده نشود در واقع با به وجود امدن تلفن سانترال کلی از مشکلات حل شده و شما به راحتی وبدون مشکل میتوانید فرد تماس گیرنده را به شخص مورد نظرش وصل کنید و هیچ اتلاف وقتی هم رخ نخواهد داد .

لطفاجهت کسب اطلاعات بیشتر ویابرآورد هزینه (قیمت) با شرکت ارتباط گستران به شماره ۸۸۹۲۵۶۸۸-۰۲۱تماس حاصل فرمایید

سانترال پاناسونیک

تلفن سانترال به دودسته پرظرفیت و کم ظرفیت تقسیم میگردد که تلفنهای کم ظرفیت از ۳خط شهری و ۸خط داخلی شروع شده و به ۸ خط شهری و ۲۴ خط داخلی در سانترال پاناسونیک خاتمه می یابد .

مثلا تلفن سانترال پاناسونیک KXTES824 از۳خط شهری و ۸خط داخلی شروع میشود و تا۸ خط شهری و ۲۴ خط داخلی قابل ارتقاء  می باشد که تلفن پاناسونیک ، قابلیت پاسخگویی خودکار و نمایشگر شماره را دارا می باشد . مثلا اگر شخصی با شرکت شما تماس بگیرد پیغامی که از قبل ضبط گردیده شده ، برای مخاطب پخش خواهد شد و اگر مخاطب ، شماره داخلی خود را بداند ، میتواند مستقیم به داخلی مورد نظر خودمتصل گردد ویا در نهایت به اپراتور وصل میشود .

دستگاه پاناسونیک TES824، به صورت اشانتیون  یک کانال دیزا یا پاسخگوی خودکار را در خودش قرار داده  است که قادر به پاسخگویی یک خط شهری می باشد .

یعنی نفر اولی که تماس میگیرد برایش پیغام پخش میشود ولی اگر دونفر همزمان تماس بگیرند نفر دوم باید صبر کند تا نفر اول قطع کند تا پیغام برای نفر دوم هم پخش شود ، بعضیها با یک کانا گویا کارشان حل میشود ولی بعضی دیگر باید حتما یک کارت دیزای دیگر خریداری کنند تا به مشکلی برخورد نکنند.

دستگاه TES824شامل یک عدد گوشی اپراتوری به نام ۷۷۳۰ میباشد که از طریق این گوشی ، برنامه ریزی سانترال هم انجام میگردد .

قابلیت دیگر دستگاه TES824 ، کارت کالرآیدی می باشدکه از طریق کارت CallerID میتوانید شماره کسانی که تماس میگیرند را ببینید و داشته باشید .

مثلا اگر کسی با مدیریت کارداشته باشد اپراتور اورا به مدیریت وصل کند شماره مخاطب ، روی گوشی مدیریت نمایش داده خواهد شد که البته کارت کالرآیدی و کارت دیزا موارد اختیاری دستگاه TES824 می باشند .

دستگاه سانترال پاناسونیک مزیتی که نسبت به تلفن معمولی دارد این است که تلفن سانترال پاناسونیک ، میتواند مدیریت تماس داشته باشد مثلا از تماس شرکت با بیرون خودداری کند یعنی با برنامه ریزی سانترال مرکزی ، شما قادر هستید برای هرکسی که دوست داشتید ، خط شهریش را باز کنید ولی برای بقیه ببندید که این کار به هزینه تلفن هم کمک میکند و میتوانید همزمان چند خط شهری و داخلی را به وسیله یک گوشی به هم متصل کنید

گوشی سانترال پاناسونیک با طراحی شیک و بی نظیر و قابلیت های زیادکه دارا می باشد ، میتواند جوابگوی تمام نیازهای شما عزیزان باشد و نیاز های دفاتر شمارا برطرف کند .

تلفن سانترال پاناسونیک ، قابلیت برقراری ارتباط با داخلیها توسط کلیدهای قابل برنامه ریزی و همچنین قابلیت تماس سریع بدون نیاز به شماره گیری را دارامی باشند .

گوشیهای مخصوص سانترال ، گوشیهایی با قابلیت برنامه ریزی هستند که برنامه ریزی دستگاه به وسیله گوشیهای برنامه ریزی صورت میگیرد معمولا این نوع گوشیها به درد کسانی میخورد که سروکارزیادی با تلفن دارند .

گوشیهای دیجیتال پاناسونیک مانند ۷۷۳۰ بیشتر برای اپراتور و مدیریت در نظر گرفته میشود که البته گوشیهای تلفن خانگی جهت داخلیهای دیگر میتواند مورد استفاده قرار بگیرد .

اگر کسی ۴خط شهری و ۷ خط داخلی داشته باشد میتواند دوکار انجام دهد اول اینکه جهت صرفه جویی در قیمت  ۳خط شهری را وارد سانترال کند وآن یک عدد خط شهری را به عنوان مستقیم فکس یا مدیریت قرار بدهد و از ظرفیت ۳۰۸ پاناسونیک که کمترین ظرفیت است در ابتدا استفاده کند و بعدها دستگاه را به ۶۱۶ و در نهایت به ۸۲۴ ارتقادهد که آخرین ظرفیت این دستگاه ۸۲۴ میباشد در حقیقت کسانی که خطوط شهری و داخلیشان بیشتر از ۸۲۴ باشد باید از سیستم سانترال دیجیتال و پرظرفیت پاناسونیک استفاده کنند

اگر کسی خواست سانترال پاناسونیک خود را از ۲۴ خط داخلی و ۸ خط شهری بیشتر کند و ارتقاءدهد باید کلا دستگاه خود را عوض کند و به جای ۸۲۴ از TDA100 استفاده کند که تا ۷عدد ظرفیت جای کارت شهری و داخلی را دارا میباشد . دستگاه پاناسونیک مدل  TDA100Dدارای پورت USB برای برنامه ریزی سانترال از طریق نرم افزار میباشد و همچنین قابلیت پشتیبانی از ۱۷۶ خط شهری و داخلی را دارا می باشد .

ویژگیهای بی نظیر سانترال پاناسونیک TDA100D، پشتیبانی از خطوط ۴یا ۵ رقمی PRI ، کارت دیزا و کارت کالر آیدی را دارا می باشد که این سیستم در صورت اولیه به صورت پک ۸۲۴ موجود می باشد که یک کارت نمایشگر خطوط شهری هم به عنوان اشانتیون داخل این پک قرار گرفته شده است یعنی دیگر نیازی به خرید کارت نمایشگر برای این سیستم ندارید .

از قابلیتهای دیگر این سیستم ، وجود ۴خط  داخلی دیجیتال داخلی می باشد که برروی منبع تغذیه سوار شده است . و اگر کسی کلا همین تعداد دیجیتال به کارش بیاید نیازی به هزینه اضافه برای خرید کارت دیجیتال ندارد .

سانترال پاناسونیک TDA100 ، قابلیت ارتقادارد و یک کارت ۸پورت شهری را روی ۸خط شهری اول میتواند قرار بدهد تا کارتی از این طریق اشغال نگردد ، که سبب افزایش ظرفیت دستگاه TDA100 میشود بدون اینکه جای کارتی را اشغال کند .در واقع در دستگاه TDA100D هرکارت شهری قابلیت مجهز بودن به کارت نمایشگر را دارا می باشد که این امر باعث کاهش هزینه شرکتها هم می باشد که به این دلیل استقبال خیلی خوبی از این سیستم شده است .

قابلیتهای سانترال

 • در تمام شبانه روز فعال میباشد
 • بسیار مقرون به صرفه از لحاظ هزینه می باشد
 • دسترسی به مخاطب بدون اتلاف وقت
 • امکان شماره گیری سریع
 • مدیریت هزینه
 • نمایشگر شماره
 • پیغام گیر گویا
 • مدیریت تماسها
 • صفربند
 • برقراری ارتباط داخلیها بدون هزینه
 • ارسال موزیک برای خطوط شهری و داخلیهای در حال انتظار
 • برقراری مکالمات زنجیره ایی
 • برقراری ارتباط کنفرانس داخلیها با یکدیگر و با خط شهری
 • انتخاب هر خط شهری توسط کلید مربوطه
 • پاسخگویی به مکالمات شهری وارده به داخلی مورد نظر
 • امکان ارتقای خطوط شهری و داخلی
 • صرفه جویی در هزینه
 • استفاده از سیستم ثبت و ضبط مکالمات
 • پاسخگویی به مکالمات شهری وارده به داخلی مورد نظر
 • قابلیت توسعه خطوط شهری و داخلی
 • دارای یکسال گارانتی و ۱۰سال خدمات پشتیبانی بسیار عالی شرکت ارتباط گستران

قیمت تلفن سانترال

کیفیت ، گارانتی و خدمات پس از فروش عالی سیستم روی قیمت تلفن سانترال ، تاثیر بسزایی دارد که شرکت ارتباط گستران سیستم های خود را با یکسال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پشتیبانی بسیار عالی به شما عزیزان عرضه میدارد .

متخصصین شرکت ارتباط گستران ، قیمت حدودی تلفن سانترال را به صورت رایگان به اطلاع شما عزیزان میرسانند تا در صورت تمایل برای همکاری بیشتر با آنها تماس حاصل فرمایید .

لطفاجهت کسب اطلاعات بیشتر ویابرآورد هزینه (قیمت) با شرکت ارتباط گستران به شماره۸۸۹۲۵۶۸۸-۰۲۱تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *